Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

>>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<<

YazarMesaj
FuNkyMOde
Site Sahibi
Site Sahibi
FuNkyMOde

>>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<< Empty
MesajKonu: >>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<<   >>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<< Icon_minitimePtsi Mayıs 05, 2008 9:11 pm

http://www.securitymetrics.com/portscan.adp
Linkte soldaki butona tıklayın ve teste girin.

Stealth = Portun gizli ve güvenli olduğunu,
Closed = Portun bulunabilir fakat kapalı olduğunu (*),
Danger / Open = Portun açık ve davetsiz misafirlerin bilgisayarınıza girebileceğini gösterir.

(*) Uzman hackerlar kapalı olmasına rağmen girmenin bir yolunu bulabilir! Portlarınızı gizli tutmanız çok önemlidir!

Benim aşağıda aldığım gibi bir tabloya sahipseniz bilgisayarınıza sizin bir hatanız olmadan girilmesi neredeyse imkansızdır. Sizin hatalarınız bilmediğiniz bir dosyayı açmak, Hamachi portundan trojan yemek, oyun oynarken sıkıştırılmış paketlerin içine trojan koymak olabilir.
>>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<< Resulteo0
Çok fazla açık portunuz varsa size şiddetle ZoneAlarm Security Suite kullanmanızı öneririm. Bazı özelliklerini devre dışı bırakarak çok etkili ve ücretsiz bir çözüm. AntiVirüsünün yetersiz olduğunu düşünüyorsanız -ki bence gayet uygun sonuçta hükümet bilgisayarı kullanmıyoruz- Avast! kullanabilirsiniz. Bu da yine ücretsiz bir güvenlik çözümü. Bana göre şu an piyasadaki en sağlam antivirüs KasperSky ve NOD32 ama bir ev kullanıcısı için fazla abartılı olduğunu düşünüyorum.
https://cafe2000.yetkin-forum.com

>>> Port Scan // Güvenliğinizi sınayın! <<<
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-